"Меморіал Мучник Лариси Львівни"

П’ять днів за шахівницями шахового клубу м.Коростишева, що знаходиться у районному будинку культури точилася цікава та запекла боротьба.  63 учасника з різних містечок України: Києва, Житомира, Харкова, Миколаєва, Фастова, Коростишева, м. Староконстянтинів (Хмельницька обл.), м.Токмак (Запорізька обл.), м.Южне (Одеська обл.) та Сумської області приїхали вшанувати пам’ять видатної землячки, однієї з провідних шахісток Радянського Союзу та України, дворазової чемпіонки України, триразової призерки чемпіонатів СРСР -  Мучник Лариси Львівни. «Меморіал Мучник Лариси Львівни» проводиться вже вдруге та у порівнянні з минулим роком трішки змінив формат. Цього року змагання проходили у трьох, (а не п'яти, як минулого року) категоріях:

Турнір «А» – open (І розряд і вище).

Турнір «В» – 2004-2007 р.н  (ІІ розряд і нижче).

Турнір «С» – 2008 р.н. та молодші (ІІІ розряд та нижче).

Турніри проходили за регульованою швейцарською системою у 9 турів (кожного дня, крім останнього, учасники грали по дві партії)

Відкриття змагань

Урочисте відкриття змагань відбулося в актовій залі музичної школи.

На відкритті були присутні:

Міський голова - Іван Михайлович Кохан.

Начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту, заслужений тренер України - Володимир Романович Зорник.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту - Людмила Володимирівна Войтенко.

Начальник відділу освіти - Іван Іванович Пархалевич

Голова обласної федерації шахів - Артем Миколайович Сачук.

З привітальним словом та побажаннями успіху і перемог до учасників змагань звернувся Іван Михайлович Кохан.

А Артем Миколайович Сачук, відмітив значні успіхи коростишівських шахістів та подарував шаховому клубу демонстраційну шахову дошку з фігурами.

Вихованці нашого клубу: Іванна Радченко та Олександра Дубівка подарували всім присутнім мистецькі подарунки. Іванна заспівала пісню, а Олександра заграла музичну композицію на гітарі.

Крім цього юні шахісти з біло-чорними кульками, розповідали вірші про шахові фігури.

Шахові баталії

Турнір «А» – open (І розряд і вище) зібрав 29 учасників, з них: два майстра спорту, один майстер ФІДЕ, десять кандидатів у майстри спорту, решта – першорозрядники. Вік учасників від 9 до 70 років.

Переможцем турніру став майстер спорту Випханюк Ігор (м.Житомир), який пройшов весь турнір без жодної поразки, вигравши 6 партій та зігравши 3 унічию. Результат - 7,5 очок.

Відставши від переможця змагань та програвши тільки йому у ІІІ турі, друге місце посів кандидат у майстри спорту Трохимишин Сергій (м.Житомир). Результат Сергія 7 очок, крім однієї поразки, ще дві партії зіграні внічию, решта – перемоги.

Почавши турнір з поразки та закінчивши блискучою перемогою у останній партії, третє місце, з результатом 6,5 очок, виборов кандидат у майстри спорту Кравченко Леонід (Коростишів).

Набравши по 6 очок двоє учасників за додатковими показниками так розподілили місця:

IV місце – Поліщук Олег (м.Староконстянтинів, Хмельницька обл.),

V місце – Герасимчук Сергій (м.Коростишів).

Серед учасників, що набрали по 5,5 очок місця розподілилися так:

VІ місце – Карнаух Анатолій (м.Київ)

VІІ місце – Рожок Олексій (м.Токмак, Запорізькая обл.)

Кращий результат серед ветеранів показав Пономаренко Олександр (м.Київ) – 4,5 очка.

Кращий результат серед жінок, 4 очка, у Тіторенко Ольги (м.Житомир)

Кращі результати серед юнаків продемонстрували:

до 10 років – Мельник Роман (м.Южне, Одеська обл). Результат – 3,5 очка;

до 14 років – Нікітін Богдан (м.Київ). Результат – 4,5 очка;

до 18 років – Ратнер Давид (м.Житомир). Результат – 5,5 очок.

Кращі результати серед дівчат показали наступні учасниці:

до 10 років – Герасимчук Юля (м.Коростишів). Результат – 2,5 очка;

до 12 років – Кельбас Анастасія (м.Глухів, Сумська обл.) Результат – 4,5 очка;

до 14 років – Авдєєнко Ксенія (м.Київ). Результат – 4,5 очка;

до 18 років – Пампуха Олександра (м.Житомир). Результат – 5 очок.

Також були нагороджені учасники, що показали кращі результати серед інших в категорії «рейтинг до…».

«Рейтинг до 1900» Кращий результат, 3,5 очка, показала Ратнер Крістіна (м.Житомир).

«Рейтинг до 2000». Кращий результат, 4,5 очка, у  Авдєєнко Андрія (м.Київ).

«Рейтинг до 2100». Кращий результат, 5 очок, продемонстрував Шпильовий Євген (м.Южне, Одеська обл.)

Крім цього, Шпильовий Євген, виконав норматив кандидата у майстри спорту з чим ми його щиро і вітаємо!

Спецпризом від організаторів турніру також був нагороджений Паламарчук Андрій (м.Миколаїв). Андрій показав чудову гру та набрав 5 очок з 9 можливих.

Таблиця.

Турнір «В» – 2004-2007 р.н  (ІІ розряд і нижче) зібрав 16 приблизно рівних за силою учасників. Результати партій були і передбачувані, і неочікувані.

Непрогравши жодної партії і показавши майже абсолютний результат, 8,5 очок з 9 можливих, І місце у турнірі виборов Брацков Михайло (м.Київ).

ІІ місце (та І до 8 років) з результатом 7,5 очок здобув Зубар Володимир (м.Київ). Цікаво, що рівно рік назад, на минулорічному турнірі Володимир виконав норматив другого спортивного розряду. Рік хлопчина старанно займався, та цього року, вже на ІІ всеукраїнському «Меморіалі Мучник Лариси Львівни», Володимир показав чудову гру та  виконав норматив вже першого розряду. Тож вітаємо нового першорозрядника Зубара Володимира!

ІІІ місце у турнірі завоював хлопець, що займається шахами лише 8 місяців, Харченко Богдан (м.Київ). На початку турніру Богдан почував себе невпевнено, проте до кінця вже розігрався і показав результат 6,5 очок.

Кращий результат серед дівчат, 3,5 очка, показала Нижник Марія (Сумська обл.).

Кращий результат серед учасників до 10 років з м.Коростишів продемонстрував Яременко Андрій. Результат Андрія 4,5 очка.

Таблиця.

Турнір «С» – 2008 р.н. та молодші (ІІІ розряд та нижче). У турнірі наймолодших учасників грало 18 дітей. Дівчатка ні в чому не поступалися хлопчикам та грали з ними на рівних. Ті з учасників турніру, які не вміли записувати партії, до закінчення турніру вже навчилися.

І місце, з результатом 8 очок з 9 можливих, здобув Маліновський Володимир (м.Житомир).

На ІІ місці опинився Симон Артем (м.Житомир). Артем показав чудовий результат 6,5 очок та виконав норматив третього спортивного розряду. Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

ІІІ місце у турнірній таблиці посів Пацьора Віктор (м.Київ). Результат Віктора – 6 очок.

Кращий результат серед дівчаток (та загальне IV місце) показала Петренко Марина (м.Житомир). Результат Марини – 5,5 очок.

Кращий результат серед шахістів до 8 років з м.Коростишів показав Плешанов Богдан. Результат Богдана – 5,5 очок.

Також дівчинка з м.Южне, Ковальова Таїсія, яка посіла V місце, виграла у переможця турніру, виконала норматив третього розряду. Вітаємо Таїсію з новим шаховим розрядом!

Таблиця.

Переможці та призери змагань нагороджені медалями, дипломами та грошовими нагородами. Учасники, що посіли І місця отримали кубки. Учасники всіх турнірів, що не зайняли призових місць отримали подарунки. Всі учасники змагань отримали на згадку про турнір магнітики, а також діти, що приймали участь в турнірах отримали солодкі подарунки.

Також, кубком була відзначена команда учасників з м.Южне, що вже четвертий рік поспіль є постійними учасниками турнірів у м.Коростишів.

Кошти на проведення турніру, нагородження, придбання грамот, дипломів та кубків надали спонсори та родина Лариси Львівни.