Меморіал М.Анфьорова, 23-26 липня 2014 року (класичні шахи).

Чотири дні напружених шахових баталій і підійшов до завершення VІІ Всеукраїнський меморіал пам'яті Миколи Валерійовича Анфьорова, який тривав з 23 по 26 липня 2014 року. На старт змагань вийшло 52 учасника з різних куточків нашої держави: м. Львів,  м.Коломия (Івано-Франківська обл.), м.Житомир,  м.Малин,  м.Коростишів, м.Харків, м.Свердловськ (Луганська обл.) та м.Южне (Одеська обл.).

Шахісти грали 8 турів, з контролем часу 1 година 05 хвилин кожному учаснику до кінця партії (класичні шахи), у таких трьох вікових турнірах:

Турнір "А"  - open (з рейтинг обрахунком), 24 учасника.

Турнір "В"  - 2002 - 2003 р.н., 12 учасника.

Турнір "C"  - 2004 р.н. та молодші, 16 учасників.

У турнірі "А" брали участь 2 майстри ФІДЕ, 1 міжнародний майстер, 8 кандидатів у майстри спорту та 13 першорозрядників. Напружена боротьба тривала до останнього туру у якому саме і визначився остаточний розподіл місць у турнірній таблиці. Перед останнім туром уперед вирвалося двоє учасників:  Герасимчук Сергій  та  Ревуцький Володимир. Однак у останньому турі Сергій програв Думанському Ярославу, а Володимир зіграв унічию з Раднером Давидом, яка і забезпечила йому перемогу у турнірі "А" . Отже, І місце зайняв Ревуцький Володимир (Житомир) з результатом 6 очок з 8 можливих. Далі слідує п'ятеро учасників які набрали по 5,5 очок. За додатковими показниками місця між ними розподілились так: ІІ місце - Кравченко Леонід (Коростишів), ІІІ місце  Герасимчук Сергій (Коростишів), IV місце та кращий результат серед юнаків - Ратнер Давид (Житомир),  V місце - Охріменко Сергій (Житомир) та  VІ місце - Думанський Ярослав (Житомир). Кращий результат серед юнаків міста Коростишева у Рзаєва Руслана (4 очка). Кращий результат серед жінок - Тіторенко Ольга (3,5 очка). Кращий результат серед жінок міста Коростишева - Ломакова Богдана (2 очка).

У турнірі "В" взяли участь 3 першорозрядника, 8 другорозрядників та 1 третьорозрядник. Ставши одноосібним лідером змагань ще після IV туру шахіст з Малина, Осадчук Дмитро не втратив лідерства і до кінця турніру. У результаті вигравши сім партій та зігравши одну партію у нічию (7,5 очок), Дмитро виборов І місце. Друге та третє місце розділили між собою два учасника Басистий Іван (Житомир) та Луценко Костянтин (Южне), набравши по 6 турнірних очок. Додаткові показники так розподілили місця між цими двома учасниками, ІІ у Івана, а ІІІ місце у Костянтина. У турнірі нарівні з хлопцями змагалися також 3 дівчинки, які показали досить непогані результати: І місце - Проценко Ксенія (3 очка), ІІ місце - Радченко Іванна (3 очка). Обидві з Коростишева. ІІІ місце - Луценко Олена (Київ).

У турнірі наймолодших учасників "С" грали 6 другорозрядників, 5 третьо - та 5 четверторозрядників. Найменші учасники турніру - 2007 р.н. Не дивлячись на юний вік шахісти показали справжні бійцівські якості.  Боротьба за І-ІІ місце точилася між двома шахістами Яременком Андрієм (Коростишів) та Радченком Богданом (Коростишів) ще після VІ і аж до VІІІ туру. У VІІІ турі Богдан програв Гурман Аліці, а Андрій виграв у Герасимчук Юлії. У результаті переможцем турніру став Андрій (7 очок). На другу сходинку опустився Богдан (6 очок). Набравши також 6 очок, але маючи гірший додатковий показник, третю сходинку турнірної таблиці зайняла Гурман Аліка (Коростишів). Вона також показала найкращий результат серед дівчат. На ІІ місці серед дівчат опинилася Григорчук Тетяна (Коломия), яка набрала 5,5 очок. ІІІ ж місце серед дівчат зайняла Герасимчук Юлія (Коростишів). Результат Юлії 3,5 очка.

Переможці та призери змагань отримали дипломи, медалі та грошові призи. Шахісти зайнявші І місце були нагороджені також кубками. Ще кубками були нагороджені тренера з Києва та Южного за підготовку призерів меморіалу. А всі учасники змагань отрималі пам'ятні сувеніри про участь у турнірах.

Змагання зібрали шахістів з різних міст та містечок нашої єдиної України. Спортсмени з заходу та сходу, півночі та півдня показували свою майстерність, тактичну та стратегічну підготовку, ділилися досвідом та комбінаційними уміннями і ще раз довели, що для людей захоплених шахами не існує ніяких кордонів та границь.

Adobe Acrobat Document 77.9 KB

Меморіал М.Анфьорова, 27 липня 2014 року (швидкі шахи).

Продовжуючи славну традицію вшанування пам'яті нашого земляка, шахіста, учасника багатьох обласних та всеукраїнських змагань 27 липня 2014 року, у шаховому клубі РБК відбулися змагання зі швидких шахів (по 15 хвилин кожному учаснику до закінчення партії). Дорослі та діти з Житомира, Малина, Бердичева, Попільні, Києва, Харкова, Одеської та Луганської області змагалися у відповідних турнірах: турнір D - дорослих та турнір Е - дитячий ( 2002 р.н. та молодші).

Дуже приємно, що турнір "D" зібрав більшість найсильніших шахістів нашої області, а також те, що на ці змагання приїхав міжнародний гросмейстер з Києва - Вадим Шишкін (український рейтинг 2505). 7 турів запеклої і інколи досить непередбачуваної боротьби між 27 шахістами, з яких 1 міжнародний гросмейстер, 1 міжнародний майстер, 1  майстер спорту, 13 кандидатів у майстри спорту та 11 першорозрядників, виявили переможців та призерів змагань. І місце здобув кандидат у майстри спорту з міста Бердичів - Вінарчук Олександр, який показав результат 5,5 очок з 7 можливих. Відставши усього на півочка, тобто набравши 5 очок, група з чотирьох шахістів так розподілила між собою місця враховуючи додаткові показники: ІІ місце зайняв кандидат у майстри спорту з міста Києва, Черних Володимир, ІІІ місце -  кандидат у майстри спорту з міста Коростишева, Кравченко Леонід, ІV місце - кандидат у майстри спорту - Веремій Богдан та V місце - міжнародний гросмейстер - Шишкін Вадим. З результатом 4,5 очка VІ сходинку турнірної таблиці зайняв Зайцев Кирило (Київ). Він же і показав кращий результат серед юнаків. Кращий результат серед ветеранів у переможця турніру "А" - Ревуцького Володимира з міста Житомир (4,5 очка). Кращий результат серед юнаків міста Коростишева у Ніколайчука Дмитра (4 очка).

Стомившись від боротьби чотирьох попередніх днів, у турнірі "Е" грало лише 16 учасників: 5 першорозрядників, 8 другорозрядників, 2 третьорозрядника та 1 четверторозрядник. Причому двоє першорозрядників, Новіцький Ярослав та Ковальчук Кирило, потренувавшись у класичні шахи з дорослими у турнірі "А" вирішили у швидкі шахи приєднатися до учасників своєї вікової категорії. Як не дивно, саме вони і розділили між собою І та ІІ призові місця. Отже, І місце виборов Новіцький Ярослав з міста Житомира, який показав результат 6 очок з 7 можливих, вигравши 5 партій та зробивши 2 нічиї. Набравши таку саму кількість очок (6 очок), але програвши Ярославу у третьому турі, ІІ місце зайняв Ковальчук Кирило з міста Харків. На ІІІ місці опинився переможець турніру "В" - Осадчук Дмитро з Малина. Результат Дмитра 5 очок. IV місце та відповідно кращий результат серед дівчат у Проценко Ксенії (4,5 очка) з Коростишева.