Зірка першої величини. Видатна спортсменка - Лариса Мучник.

На 59-му році пішла з життя одна з провідних шахісток Радянського Союзу та України, дворазова чемпіонка України (1980 та 1983 років), триразова призерка чемпіонатів СРСР, шестиразова учасниця зональних турнірів чемпіонатів світу з шахів серед жінок, відомий дитячий тренер, міжнародний майстер, майстер спорту СРСР та України – Мучник Лариса Львівна.

Її життєвий шлях розпочався в рідному Коростишеві. Ученицею четвертого класу середньої школи № 2, Лариса Мучник прийшла у шахову секцію районного будинку піонерів новачком. Першим її тренером став – Микола Трохимович Волошин. Саме він прищепив їй любов до гри, виховав якості бійця. У 1973 році школярка стає чемпіонкою Міністерства освіти України.

Серйозне ставлення до шахів у Лариси з’явилося в Житомирі, коли вона навчання у педагогічному інституті і одночасно займалася у тренера Н.Н.Гофмана.

У 1978 році Лариса стає чемпіонкою Центральної ради ДСТ «Буревісник». Наступного року вона знову виборює звання чемпіонки «Буревісник», причому ціна першого місця розцінювалася надто високою: воно давало право грати у чемпіонаті СРСР (вища ліга). Першим, хто привітав Ларису з цим успіхом був Володимир Романович Зорнік, директор Коростишівської ДЮСШ.

Виступаючи в чемпіонатах колишнього СРСР, Лариса перемагала найсильніших на той час шахісток, у тому числі і п’ятиразову чемпіонку світу Нону Гапріндашвілі. Гідно виступала на міжнародній арені.

В останні роки, Лариса Львівна працювала тренером Миколаївської ДЮСШ. Успіхи тренера не менш вагомі ніж спортсменки. Серед її учнів призери та чемпіони України, учасники та призери чемпіонатів Світу та Європи.

Свою педагогічну роботу вона поєднувала з творчою роботою. Лариса автор шахових книжок для дітей.

За шахівницю сідають мільйони, чемпіонами стають одиниці. Шахову корону одягають лише ті, хто крім палкої любові до шахів, присвячує себе їм, працює над ними до самозабуття.

Світла пам'ять про Ларису Львівну Мучник назавжди залишиться у наших серцях.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Яндекс.Метрика