ІІІ всеукраїнський шаховий турнір "Меморіал Мучник Лариси Львівни", 19-23.07.2017 року

З 19 по 23 липня 2017 року в місті Коростишів, що на Житомирщині, проходив III всеукраїнський  шаховий турнір "Меморіал Мучник Лариси Львівни". На змагання з’їхалося 69 спортсменів з різних куточків нашої України, а саме з Київської області (Київ, Білої Церкви), Миколаївської (Миколаїв), Рівненської (Рівного), Одеської (Южне), Хмельницької (Староконстантинів, Кам’янець-Подільський), Житомирської (Житомир, Малин, Бердичів, Коростишів), Івано-Франківської, Черкаської та Волинської. Цього річ, як і минулого року шахісти змагалися у трьох категоріях:

Турнір «А» open.

Турнір «В» 2003 – 2006 р.н.

Турнір «С» 2007 р.н. і молодші.

Змагання проходили за регульованою швейцарською системою у  9 турів з контролем часу 45 хвилин  + 30 секунд за кожен зроблений хід до кінця партії починаючи з першого.  Грали учасники в просторих залах шахового клубу та читальному залі будинку культури.

На відкритті з привітальним словом виступили міський голова - Кохан Іван Михайлович, начальник обласного відділення з фізичного виховання та спорту МОН України, заслужений тренер України - Зорнік Володимир Романович,  начальник відділу освіти молоді та спорту міської ради  - Вдовенко Сергій Юрійович. А юні шахісти вразили всіх присутніх яскравими концертними виступами.

Турнір «А» - 20 учасників (1 міжнародний майстер, 2 майстра спорту, 4 кандидата у майстри спорту, 12 першорозрядників та 1 другорозрядник). Середній рейтинг турніру – 2074.

Учасники турніру open грали в простором світлому залі, кожна пара за окремими столами з електронними годинниками та фігурами стаунтон.

І місце виборов Поліщук Олег (Хмельницька обл,) з результатом 7,5 очок з 9 можливих,

ІІ місце завоював Паламарчук Андрій (Миколаїв), що показав результат 7 очок з 9,

ІІІ місце посів Корнійчук Володимир (Івано-Франківська обл.). Результат Володимира 6 очок.

Кращий результат серед юнаків, 5 очок, показав Нікітін Богдан (Київ).

Кращий результат серед жінок, 4 очка, продемонструвала Проценко Ксенія (Коростишів).

Додатковими спецпризами  нагороджені Кравченко Леонід (Коростишів) та Мицик Юрій (Черкаси). Хочеться також відміти гарну гру у турнірі Осадчука Дмитра (Малин), що виконав норматив кандидата у майстри спорта!

Таблиця

Турнір «В» - 19 учасників (10 першорозрядників, 6 другорозрядників та 3 третьорозрядника). Середній рейтинг турніру – 1859.

Учасники до 14 та 12 років грали разом, але нагороджувались окремо.

Категорія до 14 років:

Непрогравши жодної партії, І місце у турнірі здобула Тихонова Алеся (Миколаїв). Результат Алесі 7,5 очок з 9 можливих.

Блискучий результат, 6,5 очок дали можливість Бурилко Дмитру (Коростишів) зайняти ІІ місце.

ІІІ місце посів учасник, що традиційно приїжджає до нас на турніри - Мельник Роман (Київ) з результатом 5,5 очок з 9.

Кращою  серед дівчат до 14 років стала Герасимчук Юлія (Коростишів). Юля змагаючись на рівні з хлопцями продемонструвала результат 5,5 очок.

Категорія до 12 років:

І місце, з результатом 6,5 очок, виборов Перець Дмитро (Київ).

ІІ місце зайняв Сичевський Богдан (Київ), що показав результат 5,5 очок з 9.

ІІІ місце у нашого земляка Довгалюка Вадима (Коростишів). Вадим набрав 5,5 очок.

Кращою серед дівчат до 12 років, стала Лук’янцева  Олена (Южне, Одеської обл.). Результат Олени 5 очок.

Спеціальними призами нагороджені Яременко Андрій (Коростишів) та Бондар Дар’я (Кам’янець- Подільський).

Таблиця

Турнір «С» наймасовіший - 30 учасників (7 другорозрядників, 10 третьорозрядників та решта учасників - четверторозрядники).

Учасники до 10 та 8 років грали разом, але нагороджувались окремо.

Категорія до 10 років:

Продемострувавши чудовий результат, 7,5 очок з 9 можливих, І місце виборов Пашковський Ігор (Житомир).

ІІ місце з таким же результатом, 7,5 очок, але гіршим додатковим показником здобув Олейнік Єгор (Южне, Одеська обл.).

ІІІ місце у третьорозрядника Стаськевича Андрія (Малин). Андрій набрав 6,5 очок з 9.

Кращою серед дівчат до 10 років стала у Король Маргарита (Київ), яка набрала 5 очок.

Категорія до 8 років (цікавим фактом стало те, що вищі призові місця зайняли дівчата, залишивши хлопців позаду):

І місце виборола учасниця, що вже другий рік поспіль святкує своє день народження під час шахового турніру, Ковальова Таїсія (Южне, Одеська обл.). Таїсія набрала 5 очок з 9. Таку ж кількість очок, але за гіршим додатковим показником ІІ місце посіла Герасимчук Аліна (Коростишів). ІІІ місце, з результатом 4,5 очка, виборов Плешанов Богдан (Коростишів).

Кращий результат серед дівчат, 4 очка з 9, показала  Фіголь Мар’яна (Коростишів).

Спецпризами нагородженні Керест Іван (Коростишів), Білецький Микола (Київ), Поліщук Іван (Біла Церква).

Таблиця

«Фішкою» турніру стали яскраві шахові кубки з гравіруванням, бланки з копірувальним ефектом та пам’ятні шахові магнітики, які отримали всі учасники турніру.

Переможці  та призери турнірів нагороджені кубками, медалями, дипломами та грошовими нагородами.  Всі учасники турнірів отримали пам’ятні сувеніри, а діти - солодощі.

Висловлюємо щиру подяку головному судді - міжнародному арбітру Хамзіну Руслану Абузаровичу та всім суддям  за відмінне суддівство турнірів.

Зі словами  вдячності звертаємося особисто до Романа Хаєцького та шахового клуба «Гамбіт» за матеріальну підтримку шахового турніру та організовані спеціальні призи учасникам за кращі шахові партії.

Також висловлюємо подяку Кохану Івану Михайловичу, Зорніку Володимиру Романовичу, Сачуку Артему Миколайовичу  і всім, хто допомагав та надавав підтримку у  проведенні турніру.

Чекаємо всіх учасників наступного року, на IV шаховому турнірі «Меморіал Мучник Лариси Львівни». До зустрічі!